SEDACJA WZIEWNA

Zabiegi stomatologiczne przy użyciu podtlenku azotu (gazu rozweselającego) Pacjent poddany działaniu podtlenku azotu czuje się przyjemnie oszołomiony, zobojętniały na otaczający świat, w euforii, oddzielony od rzeczywistości. Jednocześnie zachowuje podstawowe odruchy i nie traci świadomości, co odróżnia sedację od narkozy. W czasie zabiegu stan pacjenta przypomina hipnozę - pacjent nie śpi, jest uspokojony, rozluźniony, lekko oszołomiony.

Zabiegi stomatologiczne przy użyciu podtlenku azotu (gazu rozweselającego)

Pacjent poddany działaniu podtlenku azotu czuje się przyjemnie oszołomiony, zobojętniały na otaczający świat, w euforii, oddzielony od rzeczywistości. Jednocześnie zachowuje podstawowe odruchy i nie traci świadomości, co odróżnia sedację od narkozy.



W czasie zabiegu stan pacjenta przypomina hipnozę - pacjent nie śpi, jest uspokojony, rozluźniony, lekko oszołomiony.

U dorosłych przypomina to stan wesołego upojenia alkoholowego lampką szampana. Słabe znieczulenie całego ciała znosi uczucie grawitacji, co sprawia wrażenie lekkości, unoszenia się w powietrzu, latania, pływania na wodzie.

W czasie sedacji pacjent traci poczucie czasu, nawet po długim zabiegu ma wrażenie, że spędził na fotelu tylko chwilę. U dzieci podtlenek wywołuje realne halucynacje np. jeżdżenia na karuzeli.

N2O wykazuje działanie znieczulające możliwe jest leczenie małych ubytków bez znieczulenia. N2O osłabia odruch wymiotny i odruch kaszlu. Pacjent nie wymaga specjalnego przygotowania poza wstrzymaniem się od spożywania posiłków na trzy godziny przed zabiegiem.

Podawanie podtlenku może trwać dowolnie długo, a pacjent zdolny jest do opuszczenia gabinetu już po ok. 5 min od zakończenia zabiegu. Po upływie 30 minut może również prowadzić samochód.

Ponieważ sedację wziewną uważa się za bardzo bezpieczną, jedynymi przeciwwskazaniami są: niedrożności górnych dróg oddechowych (np. katar, przerost migdałka gardłowego), ciężkie choroby płuc, choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane, porfiria i miastenia gravis, I-szy trymestr ciąży, alkoholizm.

Z powodu braku współpracy metoda trudna jest do zastosowania u dzieci poniżej 4 lat.
 

 
Zaufaj nam. Nie rozsyłamy spamu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas
(25) 644-13-83
GODZINY OTWARCIA
ul. Sienkiewicza 54, Siedlce
Pn - Pt 8:00 - 20:00
Sob 9:00 - 18:00
RTG
Pn - Pt 10:00 - 18:00
Wszystkie pola są wymagana. Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych przez firmę Centrums Stomatologiczne, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 j.t., ze zm.).
DO��CZ DO NAS NA FACEBOOKU